-
Pudełko wykonane na pile taśmowej
16601 odwiedzin
-
Image 9765
17304 odwiedzin
-
Image 9766
21852 odwiedzin
-
Pierwsze dwie warstwy izolacji
19752 odwiedzin
-
Na pile jest drewniany "crosscut sled" i przyklejone (na gorący klej) klocki ograniczające.
20557 odwiedzin
-
Trzecia warstwa izolacji z cegieł odpornych do 1260C, przeciętych na pół
20014 odwiedzin
-
Wyłożona ostatnia warstwa izolacyjna i częściowo obłożony rant.
19648 odwiedzin
-
Od lewej (wewnętrzna warstwa) - połówka cegły (ok. 3,5cm) 1260C, następnie dwie warstwy po 3cm 1000C
22726 odwiedzin
-
Wewnętrzna część wieka "naspawana" - aby zwiększyć możliwość przywarcia kleju wysokotemperaturowego.
19539 odwiedzin
-
Komora pieca z trzema warstwami izolacji. Zewnętrzna (w tej chwili jedyna widoczna) warstwa z cegieł do 1260C.
21273 odwiedzin
-
Wewnętrzna strona wieka pieca, z 7cm warstwa izolacyjna z cegieł (tylko cegły). Wymaga jeszcze obcięcia blachy "na równo" z cegłami i wyrównania warstwy kleju (dodanie więcej).
21035 odwiedzin
-
Skończona komora główna
20546 odwiedzin
-
Wyprowadzenie przewodów od grzałek - koraliki ceramiczne, osadzone na silikonie wysokotemperaturowym.
20899 odwiedzin
-
Taśma (zwykłą, do pakowania) zaznaczamy wewnętrzne brzegi pieca - klejącą się stroną do góry. Końce podwijamy i przyklejamy do boków pieca.
Następnie zamykamy wieko i przyklejamy końce taśmy do wieka (na zdjęciu prawa taśma już przeklejona, lewa jeszcze nie). Dociskamy wieko i otwieramy. Dociskamy taśmę i mamy dokładny obrys komory na wieku. Możemy nakładać warstwę zaprawy/kleju. Patrz następne zdjęcie...
19458 odwiedzin
-
Wieko z przyklejoną taśma (wcześniej naniosłem trochę kleju w miejscu gdzie wiedziałem ze nie będzie nachodził na ścianki).
21365 odwiedzin
-
Testowy rozruch grzałki...
20895 odwiedzin
-
Piec, z podłączonymi 2 grzałkami (widać jedną kostkę ceramiczna) do przełącznika sterowanego przez laptopa po ethernecie. Miernik temperatury w postaci multimetru z sondą K.
18815 odwiedzin