-
Wyprowadzenie przewodów od grzałek - koraliki ceramiczne, osadzone na silikonie wysokotemperaturowym.
21055 odwiedzin
-
Wewnętrzna część wieka "naspawana" - aby zwiększyć możliwość przywarcia kleju wysokotemperaturowego.
19680 odwiedzin
-
Od lewej (wewnętrzna warstwa) - połówka cegły (ok. 3,5cm) 1260C, następnie dwie warstwy po 3cm 1000C
22859 odwiedzin
-
Testowy rozruch grzałki...
21028 odwiedzin
-
Komora pieca z trzema warstwami izolacji. Zewnętrzna (w tej chwili jedyna widoczna) warstwa z cegieł do 1260C.
21410 odwiedzin
-
Wewnętrzna strona wieka pieca, z 7cm warstwa izolacyjna z cegieł (tylko cegły). Wymaga jeszcze obcięcia blachy "na równo" z cegłami i wyrównania warstwy kleju (dodanie więcej).
21177 odwiedzin
-
Skończona komora główna
20699 odwiedzin
-
Wyłożona ostatnia warstwa izolacyjna i częściowo obłożony rant.
19803 odwiedzin
-
Piec, z podłączonymi 2 grzałkami (widać jedną kostkę ceramiczna) do przełącznika sterowanego przez laptopa po ethernecie. Miernik temperatury w postaci multimetru z sondą K.
18940 odwiedzin
-
Trzecia warstwa izolacji z cegieł odpornych do 1260C, przeciętych na pół
20178 odwiedzin
-
Taśma (zwykłą, do pakowania) zaznaczamy wewnętrzne brzegi pieca - klejącą się stroną do góry. Końce podwijamy i przyklejamy do boków pieca.
Następnie zamykamy wieko i przyklejamy końce taśmy do wieka (na zdjęciu prawa taśma już przeklejona, lewa jeszcze nie). Dociskamy wieko i otwieramy. Dociskamy taśmę i mamy dokładny obrys komory na wieku. Możemy nakładać warstwę zaprawy/kleju. Patrz następne zdjęcie...
19595 odwiedzin
-
Wieko z przyklejoną taśma (wcześniej naniosłem trochę kleju w miejscu gdzie wiedziałem ze nie będzie nachodził na ścianki).
21498 odwiedzin
-
Pierwsze dwie warstwy izolacji
19880 odwiedzin
-
Image 9848
23386 odwiedzin
-
Image 9847
19995 odwiedzin
-
Image 9846
26572 odwiedzin
-
Image 9845
34930 odwiedzin
-
Image 9844
28293 odwiedzin
-
Na pile jest drewniany "crosscut sled" i przyklejone (na gorący klej) klocki ograniczające.
20710 odwiedzin